Elektrik Pano Kliması Fiyatları

Elektrik pano kliması fiyatları kapasite, verimliklik, panonun konumu vb. durumlara göre değişiklik gösterir. Bu panoların fiyatına geçmeden önce elektrik pano kliması nedir? Nerelerde kullanır? sorularına cevap aramalıyız.

Elektrik panoları, işletmenize güç sağlayan, devreleri koruyan ve kontrol eden bileşenlerdir. Ancak elektrik panoları çalıştıkça ısınmaktadır. Bu ısınma sonucu istenmeyen duruşlar meydana gelir. Panonuzun ısınmasını önlemek için pano klimaları kullanmak gerekir.

Elektrik panolarınız için pano klimalarının bir çok çeşidi vardır. Pano kliması çeşitlerinin başlıca şu şekilde sıralayabiliriz.

  • İç mekan elektrik pano kliması
  • Dış mekan elektrik pano kliması
  • Chiller beslemeli elektrik pano kliması
  • Tavan tipi elektrik pano kliması
  • 12 V DC elektrik pano kliması

Elektrik pano klima fiyatları nasıl belirlenir?

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi elektrik pano kliması fiyatlarının belirleyen bir çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin başında kapasite gelmektedir. Yüksek kapasiteli bir pano kliması seçimi gereksiz enerji harcanmasına neden olur. Düşük kapasiteli pano kliması seçimi ise panomuzun ısınma probleminin önlemsinde yetersiz kalabilmektedir.

Elektrik Pano Kliması Fİyatları
Elektrik Pano Kliması Fİyatları

Fiyata etki eden bir başka faktör ise panonun konumudur. İç mekanda bulunan bir pano işletmede bulunan cihazların yaydığı ısıdan ektilenmektedir. Buna bağlı olarak daha fazla ısınnaktadır.

Elektrik pano kliması fiyatlarını etkileyecek bir başka faktör enerji verimliliğidir. Enerji verimliliği az olan klima işletme maliyetlerinin artmasına sebep olmaktadır.

Pano kliması alırken servis hizmeti, bakım kolaylığı ve garanti sürelerine de dikkat etmek gereklidir. Watt klima pano kliması olarak ürünlerimize 2 yıl bakım, servis ve yedek parça garantisi sunmaktayız. Ayrıca geliştirmiş olduğumuz patentli nem tutma sistemi sayesinde bakım aralıkları uzamaktadır. Bu sayede ham bakım için duruşa gerek kalmamakta, hem de bakım maliyetleri asgari seviyeye düşmektedir.

Son olarak elektrik pano klimalarının çıkardakları ses seviyesi önemli bir kriter olarak karşımıza çıkmaktadır. Panolar 24 saat çalıştıkları için pano klimaları da buna bağlı olarak uzun süreler çalışabilmektedir. Özellikle ses seviyesinin düşük olduğu işletmelerde sürekli çalışan desibeli yüksek bir klima işitme ile ilgili hastalıklara yol açabilmektedir.

Elektrik pano kliması fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir