Elektrik Pano Soğutma Sistemleri

Elektrik pano soğutma sistemleri kısaca pano kliması olarak adlandırılmaktadır. Bu sistemler sayasinde işletmede bulunan elektrik ve otomasyon panolarının ısınması önlemektedir. Panonun aşırı ısınması sonucu, pano içerisinde bulunan bulunan bileşenler kendini korumaya alır. Bunun sonucunda pano çalışamaz duruma gelir. Pano durunca işletme de duruşa geçmek zorunda kalır. Buna bağlı olarak hammadde kaybı, üretim aksaması gibi istenmeyen durumlar yaşanır.

Elektrik Pano Soğutma Sistemleri
Elektrik Pano Soğutma Sistemleri

Pano klimaları sayesinde elektrik – otomasyın panolarınız aşırı ısınarak kendini korumaya almaz. Bu sayede gereksiz, plansız duruşlar yaşanmaz. Ayrıca klasik pano soğutma sistemlerinde soğutma işlemi fanlar ile yapılmaktadır. Bu fanlar dış ortamda bulunan toz, yağ, kir gibi maddelerinin pano içerisine girmesine neden olmaktadır. Pano klimaları ile dış ortamda bulunan istenmeyen maddeler pano içerisine girmez. Bu sayade bakım aralıkları uzamakta, bakım maliyetleri azalmaktadır.

İşletme içerisinde bulunan makine ve ekipmanların ortamı ısıtması, dış ortamın sıcaklığının artmasına neden olmaktadır. Ayrıca yaz aylarında hava sıcaklıklarının artması ile özellikle dış mekan (outdoor) pano klimalarının ortamlarında sıcaklık yükselmektedir. Fanlı sistemler dış ortam sıcaklıkları yüksek olduğu zaman işlevini yitirmektedir. Pano klima sistemleri ile pano içerisi belirlenen sıcaklıkta sabit kalmaktadır.

Elektrik pano soğutma sistemleri seçiminde nelere dikkar edilmelidir?

Elektrik pano soğutma sistemleri seçimi yapılırken bir çok kriter göz önüne alınmalıdır. Bu kritelerin belki de en önemlisi firmanın vermiş olduğu garanti süresidir. Bir çok üretici, ürettiği pano klimasına 1 yıl yedek parça garantisi sunmaktadır. Watt klima olarak üretimini yaptığımız pano klimalarına 2 yıl garanti vermekteyiz. Vermiş olduğumuz garanti sadece parça garantisi ile sınırlı kalmamaktadır. 2 yıl boyunca malzeme, işçilik ve bakım garantisi sunmaktayız.

Diğer markaların aksine, geliştirimiş olduğumuz patentli damlacık tutma sistemi ile soğutma sırasında oluşan nem pano içerisine ulaşmadan tahliye edilmektedir. Bu sayede nem görmeyen pano içerisi bileşenlerin ömrü uzamakta, tamir ve bakım maliyetleri düşmektedir.

Pano kliması hesapmala robotu ile hangi pano klimasına ihtiyacınız olduğunu kendiniz belirleyebilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızda bize ulaşarak pano kliması seçiminizi birlikte yapabilmekteyiz. Pano kliması ile ilgili her konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir