İzmir Pano Kliması

İzmir Pano Kliması

İzmir pano kliması ihtiyaç duyulan şehirlerimizin başında gelmektedir. Bunu sebebi yaz aylarında hava sıcaklıklarının yüksek olmasıdır. Haziran, Temmuz, Ağustos ve kısmen Eylül ayı hava sıcaklıkları ülke ortalamasının üstünde seyreder. Resmi verilere göre yaz aylarında 45 santigrat dereceleri bulan sıcaklıklar gözlenmektedir. Buna bağlı olarak işletmelerde ve fabrikalarda çalışan panolar aşırı ısınmakta ve çalışamamaktadır. Bu aşırı ısınmanın önlenmesi için pano klimaları aktif olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca pano klimaları sayesinde nem oranının yüksek olduğu bölgelerde pano içi bileşenlerde oksitlenme minimize edilmektedir. Bu sayede de istenmeyen duruşların önüne geçilmektedir. Ayrıca bakım maliyetleri düşmektedir.

Pano Kliması Nedir?

Pano kliması adından da anlaşılacağı üzere otomasyon ve elektrik panolarına monte edilebilen iklimlendirme cihazlarıdır. Klasik klimalardan farklı olarak sadece soğutma için tasarlanmıştır.

Pano klimaları, panonun bulunduğu ortama göre 2 gruba ayrılır. Bunlar;

  • İç Mekân (İndoor) pano klimaları
  • Dış Mekân (Outdoor) pano klimaları

Her iki tür pano klimalarının işlevi ve kullanım amacı aynıdır. Ancak iç mekan pano klimaları işletme içerisinde yer alan panolar için özel olarak tasarlanmıştır. Dış mekan pano klimaları ise işletme dışında yer alan, hava şartlarından bire bir etkilenen panolar için tasarlanmıştır.

İzmir Pano Kliması
İzmir Pano Kliması

Pano içi bileşenler ortam sıcaklığının yüksek olması ve çalışmadan dolayı aşırı ısınmaktadır. Bu bileşenler kendilerini korumaya alarak dururlar. Buna bağlı olarak işletmede istenmeyen duruşlar meydana gelir. Ayrıca kendisini korumaya alamayan bileşenler yangın riski oluşturmaktadır. Pano klimaları istenmeyen duruşları önlediği gibi yangın riskini de en aza indirir. Ayrıca pano kliması bulunan panoların içerisine toz, yağ ve kir girmez. Panoların periyodik bakım aralıkları uzar. Bu sayede işletme maliyetleri düşer.

Pano Klima Servisi

İzmir pano kliması servis hizmeti ile tüm marka ve model pano kliması bakım, tamir ve yedek parça hizmeti sunmaktayız. Kendi üretimimiz olan Watt Klima marka pano klimalarına 2 yıl garanti vermekteyiz. Ayrıca 2 yıl boyunca periyodik bakımlar firmamız tarafında ücretsiz yapılmaktadır.

Pano klimaları ile ilgili detaylı bilgi almak için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir