Pano Kliması Nerede Kullanılır?

Pano Kliması Nerede Kullanılır?

Pano kliması nerede kullanılır sorusuna kısaca panoların olduğu her yerde kullanır diyebiliriz. Yani pano klimaları özel olarak tasarlanan iklimlendirme cihazlarıdır. Bu nedenle tüm sanayi, üretim ve imalat sektörlerinde tercih edilmektedir. Bununla beraber maden ocakları gibi toz, çamur, talaş ve benzeri pano fanlarına zarar verebilecek materyallerin bulunduğu ortamlarda da kullanılabilir. Özetle pano kliması elektrik panoları, otomasyon panoları, sürücü panoları gibi tüm panolarda gönül rahatlığıyla kullanılmaktadır. Ülkemizde özellik yaz sıcaklılarının yüksek olduğu bölgelerde daha fazla tercih edilmektedir. Çünkü bu bölgelerde dış ortam sıcaklığı hali hazırda yüksekken ilave olarak çalışmadan dolayı pano sıcaklıları kritik seviyelere ulaşmaktadır. Panonun içerisinde bulunan bileşenler yanmamak için kendilerini korumaya alacaktır. Bunun sonucu işletmeniz pano soğuyana kadar duruşa geçecektir.

Peki Pano klimalarının Faydaları nedir?

Pano Kliması Nerelerde Kullanılır?
Pano Klima Çeşitleri
  • Pano kliması, panoların gerek dış ortamdan gelen gerekse de çalışırken kendi kendine oluşturduğu yüksek sıcaklığı ortadan kaldırır. Bu sayede panolar ısınarak kendini korumaya almaz ve gereksiz duruşların önüne geçilirebilirsiniz.
  • Pano klimaları ile soğutulan panolarınız sıcaklığı sabit olacağından içerisinde bulunan bileşenlerin ömrü uzar. Bu sayede bakım maliyetiniz düşer.
  • Bu iklimlendirme cihazları dışardan hava almadığı için panonuzun içerisinde toz birikmesi gibi sorunlar ortaya çıkmaz.
  • Ayrıca panolarınız yüksek sıcaklığa ulaşamayacağından yangın çıkma riskini yok denecek kadar azaltılabilmektedir.
  • Kısacası pano klimaları sayesinde işletme, bakım maliyetleri düşer.
  • Arıza kaynaklı duruşların önüne geçilerek buna bağlı üretim sekteye uğramaz.
  • Üzerindeki gösterge sayesinde anlık sıcaklı sürekli takip edebilirsiniz
  • Tüm panolarınızın sıcaklıklarını tek bir noktadan takip edebilirsiniz.

Pano Klima Bakımı

Yılda bir kere periyodik olarak kontrol edilmesi klimanın daha uzun ömürlü olması açısından faydalı olacaktır. Üretmiş olduğumuz pano klimaları CE belgeli, 1. Sınıf malzemeye sahiptir. Ayrıca pano klimalarımız firmamız tarafından hem işçilik hem de parça garantisi altındadır. Bununla beraber her ne marka olursa olsun pano kliması tamir ve bakımı firmamız tarafından yapılmaktadır. Pano klima servisi sayfamızdan bizimle iletişime geçerek servis talebinde bulunabilirsiniz. Pano klima hesabı sayfamızı kullanarak da işletmeniz için hangi pano kliması seçeceğinize karar verebilirsiniz.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir